+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Czy w Suszu powstanie hospicjum ?

Starszy kapral

Czy w Suszu powstanie hospicjum ?

z dobrze poinformowanych zrodel wiem, ze w momencie powstania hali sportowej,dawny SOK zostanie przeniesiony do nowej budowli a na miejscu jego ma powstac hospicjum co uwazam za bardzo dobry pomysl,takze budynek czerwonej szkoly ma sie zwolnic a klasy 1-3 maja sie uczyc w nowym pieknym obiekcie,wladze miasta czekaja na ciekawe pomysly w celu zagospodarowania tego obiektu co wy o tym wszystkim sadzicie ?

Administrator Awatar Keeper
    Mieszka w
    Piastowska
    Bardzo dobrze. Nie wiem nawet gdzie jest aktualnie najblizszy obiekt tego typu. A jezeli pozwoli to odejsc chodz jednej osobie w lepszy sposob, to zdecydowanie warto inwestowac w hospicjum.

Starszy kapral
    to ma byc cos w rodzaju domu opieki,nie kazda rodzina ma mozliwosci opieki nad starsza osoba , cos takiego istnieje w Prabutach i znakomicie zdaje egzamin,a w Suszu blisko kosciol itp,a i kazda rodzina bylaby blisko

Starszy szeregowy
    Hospiz ( ang. hospize , laci. hospitium ) dawniej przy kosciele lub klasztorach domy opieki dla pielgrzymow, potrzebojacych pomocy, obcych lub chorych. Dzisiaj ta nazwa oznacza specjalne domy opieki dla umierajacych ktorym w mysl palliativej opieki zapewnia sie ogolna opieke jaki towarzyszenia umierajacemu w jego ostatnich godzinach.

Jestem za powstaniem takiego miejsca, lecz wiem, że są olbrzymie koszty z umieszczeniem osoby w hospicjum; Prabuty - ok 1000 zł/miesiąc w bardzo dobrych warunkach.
    Poza tym jedna kwestia mnie nurtuje - czy miasto może planować coś w nie swoim obiekcie? Zdaje się, że ,,stare przedszkole" to jeden z budynków parafialnych... Może się mylę, ale....

tak, stare przedszkole to należy do parafii, ale z tego co wiem to z pomyslem utworzenia tam domu spokojnej starość wyszedł nie kto inny, jak były proboszcz, ks. Nowak
    (ale nie dam sobie ręki uciąc )

Chwilke: dom spokojnej starosci to nie hospicjum... To ze ktos jest w podeszlym wieku , nie musi oznaczac , ze zaraz umrze...

kiedy dawny proboszcz wyszedł z tą propozycją to było mowa o takiej nazwie - Dom Spokojnej Starości

zręsztą nie wiedomo co z tego wyjdzie, to po co główkować... nasze władze mają już nie dużo czasu na zrealizowanie "swoich" planów, śmiem twierdzić że przy najszczerszych chęciach nie zdąrzą do wyborów bo to nie wykonalne...

Kora ja nie wiem czy to problem tylko lokalnych władz, bo podejrzewam, że finansowania (choćby nie zbędnego remontu i adaptacji obiektu) i zarządzania nim nie weźmie sobie Urząd na głowe, bo Oni pozbywają się takich rzeczy - patrz kotłownia, komunalka(chyba już 2 prywtne spółki). Prowadzenia takiego Domu lub Hospicjum zajmują się osoby prywtne lub Organizacje Pozarządowe, które walczą o pieniądze.
    Pomysł jest, ale w ostatnim czasie czytałem o innych, które nie wypaliły...
    A co do wyborów... chyba wypadałoby odświeżyć stary wątek by nie wikłać tu kolejnego ciekawego tematu...

+ Odpowiedz w tym wątku