PDA

Zobacz pełną wersję : Hala widowiskowo-sportowa?

gromnjir~2
07-11-2005, 22:50
2005-09-13 15:23:24

Chodz ciesza niektore zmiany w miescie, takie jak nowe oswietlenie na ul. Piastowskiej, kamery (no nie wiem czy to zmiana pozytywna czy negatywna - zalezy dla kogo ) otwarta sprawa zostaje nadal budowa hali sportowej. Chodz moze niewiele wiem o tej sprawie, to mam wrazenie ze wszystko sie przeciaga, nie wszyscy robia to co moga dla dobra sprawy. A jak kazdy wie, hala ta jest niezbedna - zwlaszcza dla uczniow gimnazjum, ktorzy w chwili obecnej musza nawet w 4 klasy (po dodaniu 4 lekcji w-f) miescic sie w malenkich szatniach i sali gimnastycznej. A wejsc tam po kilku klasach jest katorga, bo trzeba zniesc smrod nie do wytrzymania. Poki jest cieplo i mozna sobie pograc na wf na dworze, to nie jest zle, ale co bedzie w zime? Ja jako uczen ostatniej klasy nie mam co liczyc na poprawe warunkow, ale przeciez nie tylko o gimnazjum tu chodzi. Co sądzicie o tej sprawie? A moze uwazacie ze ta hala jest zbedna, i sa wazniejsze wydatki?

Hani: Temat przeniesiony ze starego forum

olibetsu~3
07-11-2005, 22:50
2005-09-13 16:05:24

Hala powinna być priorytetem naszych miejskich urzędników. Nie wiem dlaczego nawet nie rozpoczeto budowy, ale wiem napewno, że oni(urzędnicy) nigdy nie mieli wf-u na takiej sali i to w dodatku w cztery klasy. O szatni już nawet nie wspomnę. W zeszłych latach ledwo tam sie mieściliśmy w dwie klasy, a teraz będziemy musieli się mieścić tam w cztery. Jeszcze ten smród...

Hani: Post przeniesiony ze starego forum

retoip~1
07-11-2005, 22:51
Racja racja w szatni poprostu smrud nie do wytrzymania. Ciekaw jestem także jak będa wyglądały lekcje wychowania fizycznego w tak małej sali. 4 klasy to prawie 100 osób więc będzie naprawdę wesoło.... Pan burmistrz obiecał że zrobi wszystko żeby hala powstała jak najszybciej więc może kiedyś naprawdę ona powstanie ...

elopf~1
07-11-2005, 22:51
władze uparły się aby stworzyć mieszkancom salaę widowiskowo-sportową z prawdziwego zdarzenia. z tego co wiem gimnazjum bedzie mogło z nej korzysatać. bedziecie mieli najnowocześniejsza sale gimnazstyczną wSuszu. Poczekajcie troche

iikl~1
07-11-2005, 22:52
bedziecie mieli najnowocześniejsza sale gimnazstyczną wSuszu. Poczekajcie troche

Czy ty wiesz, ile taka sala będzie kosztowała aby ja wybudować a ile poźniej aby ją utrzymać? W Iławie w takiej sali zawsze się coś dzieje i mimo to trudno ja utrzymać. A w Suszu? Mistrzostwa Polski koszykówki?

Keeper
07-11-2005, 23:36
Z tego co czytalem w Kurierze Ilawski to sa jakies nieporozumienia na lini Burmistrz - firma budowlana :(

KoRa
08-11-2005, 12:38
a z tego co ja czytałam w internecie to gmina dostała jakąś dotacje na budowe tego budynku ale nie rozpoczeła budowy w odpowiednim terminie i kasa przepadla, a teraz jeszcze płacą za to karę :kwasny:
ciekawe czy to prawda :hmm: :\\

Zimono
08-11-2005, 12:38
@Keeper
Dokładnie o to chodzi.

SĄ TO NIEOFICJALNE INFORMACJE, ŻEBY MI SIĘ KTOŚ TU NIE PRZYCZEPIŁ!!!
Prawdopobne burmistrz dostał łapówkę od firmy budowlanej w Iławie, a wybrali w przetargu firme z Malborka. Dodatkowo firma z Malborka składała zażalenie, bo dostawali 2zł za godz. pracy(chcieli się dogadać, ale burmistrz nie przyjął propozycji 8zł/h).

@Kora
Nie, to nieprawda. Dotacja z Warszawy (tak, ze stolicy, niepomyliłem się) była, jest i będzie. Narazie w kasie na budowe jest "zabezpieczone" 2 mln złotych.

W Iławie w takiej sali zawsze się coś dzieje i mimo to trudno ja utrzymać. A w Suszu? Mistrzostwa Polski koszykówki? Chyba 10x w roku. I do tego jeszcze inne mistrzostwa. Jestem ciekaw, czy jeżeli codziennie rozgrywać tam mecz siatkówki lub czego innego to czy by to starczyło chociaż na połowe kosztów.

Hani
09-11-2005, 16:32
W dziesiejszym Kurierze (9.11) wyczytać można relację z sesji Rady Miejskiej: burmistrz i jego ekipa ciagle upierają się przy tej wielkiej sali. Projekt wzniosły, co nierealny...

KoRa
09-11-2005, 19:22
Projekt wzniosły, co nierealny...

dlaczego wzniosły i nierealny?? aż tak "wysoko budżetowy"?? przepraszam, ale nie chce mi sie kupować kuriera aby to czytać gdyż z tej sali pewnie i tak nigdy nie skozystam... :P (pewnie jak ona będzie to mnie już tu nie będzie :buu: ) a bedzie ona budowna pewnie nie krócej niż budynek dzisiejszego gimnazjum, który "wznoszono" kilkanaście lat :kwasny:

maq
08-12-2005, 20:40
pewnie, ze projekt jest tak samo wzniosly jak i nierealny, przyczyn pewnie jest sporo, ktos kumaty bedzie wiedzial, ze wybory sie zblizaja, moze akurat komus reka zadrzy i przez pomylke znow zaglosuje na obecnych panstwa sprawujacych wladze. moj wniosek jest jeden: dajcie panowie i panie nam sale, na ktora nas stac, z ktorej kazdy skorzysta nie za 10 czy 15 lat ale za rok lub dwa

Hani
14-12-2005, 21:18
wokół tej sprawy jakiś ruch: plotka głosi, że przetarg wygrała właśnie firma IPB. Podobna stan surowy ma być na początku 2007, czyli za rok...?

KoRa
15-12-2005, 04:55
stan surowy... za rok.... :hmm:

zrsztą to plotka więc równie dobrze stan surowy może być za 10 lat :P

jasiu
15-12-2005, 13:20
Beton z tego wyjdjdzie w miedzyczasie może zmienić sie władza w suszu i pojawic się moga nowe, kosmiczne problemy. Ja osobiście poczekałbym z budową i zmienił projekt na jakiś normalny, bo po kij nam hala widowiskowa ;/ Czy nikt tego nie rozumie ????:sciana:

Hani
15-12-2005, 16:52
chodzi o to, że w Prabutach ostatnio taką oddano do uzytku. I nasze władze umyśliły sobie tez taką mieć... "Jak Prabuty to i my"
Pytanie tylko za co ją zbudują i kto to później utrzyma... Koszty eksploatacji takiego monstrum sa niebagatalne.

CaldO
11-02-2006, 17:21
wokół tej sprawy jakiś ruch: plotka głosi, że przetarg wygrała właśnie firma IPB. Podobna stan surowy ma być na początku 2007, czyli za rok...?

Postanowiłem wypowiedzieć się w tej sprawie. Czytając inofmracje niby od podpłacaniu firm uśmiałem się po pachy. Wbrew pozorm sprawa jest nawet bardzo prosta. Był przetarg, wygrała go jakaś śmieszna firma z Malborka. A IPB Iława nie dając za wygraną dorpowadzili do konfrontacji w sądzie. Stąd ten długi poślizg. I bardzo dobrze, że tak się dzieje, bo wiem, że IPB Iława to pożądna firma, z konkretnym zapleczem sprzętu, pracowników i materiałów (jeśli ktoś nie wiem, to inforumuje, że IPB samodzielnie prowadzi hurtownię środków budowlanych, urządzeń sanitarnych itp.)

I na koniec wam coś powiem, Hala będzie !

Hani
11-02-2006, 20:40
I na koniec wam coś powiem, Hala będzie !

no to czekamy...

KoRa
12-02-2006, 08:54
hala to może i bedzie, ale ciekawe czy zdąże ją zobaczyć :P
a może moje wnuki bedą z niej kożystać...

już sie nie moge doczekać :slini_sie

eliot_rosewater
12-02-2006, 21:26
mam tylko nadzieję że jak powstanie już ta hala to nie podciągną jej pod suski dom kultury. W przciwnym razie znów okaże się że nie ma jej za co utrzymać i trzeba będzie wynajmować ją na wesela i stypy. Znów przyjdzie jarek do dyrektora z propozycją tym razem koncertu Fish in Garden i dowie się że nie ma terminów bo grafik imprez (wesela, stypy, andrzejki, studniówki, połowinki itp) jest bardzo napięty. A jak ten będzie naciskał to usłyszy starą śpiewkę o remoncie ;)

Lelum
13-02-2006, 16:31
Problem wybudowania hali widowiskowo-sportowej może uda sie jakos przeskoczyć. Ale jak utrzymać taki moloch. Wydaje mi się, że w takim malutkim mieście to budowla nieco kuriozalna, przecież tu nikt nie bedzie organizował spektakli i wielkich dochodowych koncertów. A może znajdzie się jakiś tzw. animator, króry rzeczywiście zrobi tu Kołobrzeg XXI wieku. Nie jestem jesdkan pewien czy naprawdę miato udźwignie taki wydatek. Juz teraz na tzw.kulturę i sport nie ma pieniędzy. Ta hala będzie się marnować, jeśli powstanie.
Dlatego jestem za wybudowaniem dobrej, ale niewilkiej sali gimnastycznej.

dudu
13-02-2006, 20:18
Może unia coś dorzuci i jakoś to wybudują. Ja wole zeby byla duża a nie taka jak w gimnazjum ze jedna klasa sie nie miesci:buu: :buu:

KoRa
13-02-2006, 20:57
to w gimnazjum to nawet nie jest sala, to poprostu połączone dwie klasy podniesione o pół piętra :\ ale dobre cokolwiek, chociaż gimnazjalistom należy się sala, dosyć długo na nią czekają... skończyłam gimnajum... kończe ogólniak... a sali nie ma... a kiedy byłam w 1 gim burmistrz tak sie zarzekal że w ciagu 2 lat sala bedzie :\ no i ni ma :P
może ta hala jakoś wynagrodzi ten czas oczekiwania ;) i podobnie jak niektórzy sądzę że nie musi to być taki moloch, wystarczyłaby pożądna sala gimnastyczna :yes:

CaldO
15-02-2006, 09:57
Ja wole zeby byla duża a nie taka jak w gimnazjum ze jedna klasa sie nie miesci:buu: :buu:

Z tym raczej nie bedzie problemu, za mała nie będzie....

A co do jej budowy, to cuż... doszła mnie nowa nowinka. Podczas postępowania sądowego, sąd uznał, że wykonawcą projektu powinna być firma IPB Iława. Zaś przegrana firma z Malborka (niejaka "Krzak" czy coś tam) odwołała się do jakiejś instytucji w Warszawie...

Także walka między wykonawcami trwa, a termin budowy nadal nie jest znany...

eliot_rosewater
16-02-2006, 12:26
Dudu ! Unia raczej "nie dorzuca". Z tego co się orientuję to żeby wyciągnąć stamtąd jakąś kasę to trzeba mieć konkretny projekt. A kto będzie wykłądał forsę na ogromną halę z pełną świadomością, że w mieście takim jak Susz nigdy nie będzie ona wykorzystana w 100% - bo nie sądzę żeby po postawieniu hali Susz stał się nagle centrum rozrywki (koncerty) i sportu

dudu
16-02-2006, 13:29
a która hala jest w 100% wykorzystywana????? dlaczego ma nie dorzucic mój ociec robi w mleczarni i unia im dokłada do remontów ale robią właśnie pożadne plany:spoko: :spoko: wiec dlaczego maja nie dozucic do takiego przedsiewzieca jakim jest budowa sali przeciez w tej sali beda sie uczyć wiele pokolen suszaków:hmm: no nie????

jasiu
16-02-2006, 15:40
Z tego co wiem na budowe sali gimnastycznej pieniade mogłaby wyłożyc UE i wtedy gmina musiałaby płacic mniej natomiast budowa o wiele większej i droższej hali widowiskowej musi byc wpełni finansowana przez gmine. Czy widzicie w tym sens ???/ Tutaj naprawde idzie o wielkie pieniądze, o potęzne kredyty. Przecierz te pieniądze mozna by przeznaczyc na kulture, osiwate cokolwiek. Po co wytrzucac pieniądze w błoto ????

CaldO
17-03-2006, 09:09
No i nadszedł czas na nowe wiadomości. Sprawa w Warszawie bardzo szybko (odziwo) została rozstrzygnięta, i poraz kolejny wygrała firma IPB Iława. I z tego co mi wiadomo wczoraj miała zostać podpisana umowa z IPB jako wykonawcą projektu. :)

Rhemek
17-03-2006, 09:15
Po co ta hala?? Nie ma na co wydawac pieniedzy??

Roland
17-03-2006, 13:15
szkoda gadac to beda wyrzucone pieniadze naszego miasta zamiast wydac je na lepszy cel na inwesytcja w odnowe jeziora ta inestycja by sie moze po paru latach zwrocila a tak budowa tej sali moze trwac latami podobnie jak obecne gimnazjum w suszu zaczeli ja budowac jak bylm w podstawowce a skonczyli jak juz na studia zdalem wiec jak bede tak budowac ta sale to ja jestem na NIE i ogolnie tez jestem na nie

Gromnjir
22-03-2006, 18:02
No wlasnie. Wy nie cwiczyliscie w ponad 100 osob na jednej, malenkiej sali.

Wercyngetoryks
22-03-2006, 20:05
dziwne ale z kim nie pogadam to kazdy puka sie w glowe myslac o tej wielkiej hali widowiskowej. To kto wlasciwie chce wybudowania tej sali? i po co?

cYgan
05-04-2006, 18:41
no i pewnie ze nie potrzebana ta hala,a inne i bardziel potrzebne rzeczy.
niech coś z tym naszym jeziorem zrobią

dudu
05-04-2006, 19:12
podobie jak Gromnjir ludzie po 4 klasy na jednej sali wiecie co to jest!!!!!!!! poprostu masakra!!!! i jak mozecie mówić ze nie potrzebna jest hala!!!

Rhemek
05-04-2006, 19:20
To niech wam zbuduja tania sale gimnastyczna.

cYgan
05-04-2006, 19:27
Rhemek ma racje,po co zaraz hala niewiadomo jaka wielka

maq
05-04-2006, 19:31
hala moze i powstanie, ale predzej w babietach niz w suszu, przeciez tam jest wieksze zapotrzebowanie na taki obiekt:sciana: :ysz:

Wercyngetoryks
05-04-2006, 19:31
i jak mozecie mówić ze nie potrzebna jest hala!!!
Dudu!! wam potrzebna jest sala a nie hala!!!!!!

hala moze i powstanie, ale predzej w babietach niz w suszu, przeciez tam jest wieksze zapotrzebowanie na taki obiekt:sciana: :ysz:
a dlazego? w babietach?

dudu
05-04-2006, 19:40
Dudu!! wam potrzebna jest sala a nie hala!!!!!!
noo tak ale po co budować dwie jak mozna jedną a poządną!!!!!

maq
05-04-2006, 19:43
Wercyngetoryks nie wiem dlaczego, to nie do mnie pytanie, ale nie bylbym zdziwiony, gdyby hala mialaby powstac nie w suszu, tylko w jakiejs niedalekiej miejscowosci

a dla uczniow zrobi sie jakas mala sale gimnastyczna i kazdy bedzie zadowolony:(

Sonny99
05-04-2006, 19:45
A kto komu kaze budowac dwie? :P

Wercyngetoryks
05-04-2006, 19:47

no ale po co w Suszu dwie nowe sale gimnastyczne? Czy to juz nie ma wiekszych problemow w tym miescie? A ta wielka hala to dla kogo? kto za jej utrxzzymanie (niemale koszty) bedzie placil? no suszanie oczywiscie.

dudu
05-04-2006, 19:58
ja nie powiedziałem ze dwie sale gimnastycze tylko ze hale jedna by była widowiskowa i zarazem sportowa
a jak by mieli wystawic samą gimnastyczną a radni by chcieli jeszcze widowiskową to dwie by wtedy były a takw jednej by było lepiej no nie?????

Wercyngetoryks
05-04-2006, 20:12
pytanie wiec pozostaje : po co radnym ta hala.?
Dudu ja cie rozumie, bo teraz jestes uczniem gimazjum. Ale w tym wszystkim sa jeszcze istotne pieniadze, i to nie te wydane dzis na budowe hali, tylko te ktore w przyszlosci bedzie trzeba wydawac na utrzymanie molocha.
Co tam ma sie w tej hali odbywac ze potrzebna jest hala widowiskowa. jeszce wspomnicie moje slowa, jak bedzie pochlanial olbrzymie pieniadze na jego utzrzymanie.

CaldO
05-04-2006, 20:17
a budowa w połowie kwietnia rusza :)

dudu
05-04-2006, 20:25
Wercyngetoryks ja jestem ostatni rok w gimnazjum, ale zeby inny mieli lepiej powinni wystawic
taką sale. Rozumiem ze to bedzie kosztowało bo nie ma nić za darmo.

oli betsu
05-04-2006, 20:32
Wercyngetoryks, dzis bylem na turnieju pilki halowej w rolniku, turnieju gimnazjum - gdyby byla sala gimnazjum to nie musieli bysmy liczyc na "goscine" gospodarzy z ZS Susz. Dziwi mnie jednak decyzja Radnych (nie wszystkich - niektorzy jeszcze zachowali rozum) z Panem Burmistrzem na czele o postawieniu hali widowiskowo-sportowej. W tym miescie nie dzieje sie az tyle zeby niezbedna byla do tego taka hala. Hala sportowa - tak, hala widowiskowo-sportowa - nie. I faktycznie Wercyngetoryks na taka inwestycje mista nie stac, brakuje pewnie pieniedzy na sama budowa i napewno bedzie brakowac na eksploatowanie.

Rhemek
05-04-2006, 20:46
W Suszu nie ma zadnej halowej druzyny sportowej.
Nie ma nawet ze 100 kibicow.
Kto tam bedzie gral???
Kto to bedzie utrzymywal???
Jest hala w Ilawie, to wystarczy.
Susz to male miasteczko z 6000 tysiacami mieszkancow.
I zadne chore ambicje burmistrza tego nie zmienia.
Powinni zainwestowac w turystyke, w stworzenie nowych miejsc pracy.
Ale przeciez ida wybory, prawda??
Bedzie mozna zaszpanowac wyborcom jakie wspaniale obiekty sie buduje...

cYgan
07-04-2006, 09:53
No myślę że Rhemek na tu rację,wydaje mi się że taka hala nie jest aż tak potrzebna,można zawsze jakieś większe imprezy sportowe organizować w naszej suskiej szkole ponad podstawowej,tam jest dość duża i fajna sala gimnastyczna,a jeżeli już by się ktoś koniecznie uparł na budowę nowej to mogła by to być nie wielką sala na potrzeby gimnazjum

Wercyngetoryks
04-05-2006, 05:43
a budowa w połowie kwietnia rusza :)
i co z ta hala? rozpoczynaja budowe czy nie?

CaldO
04-05-2006, 07:54
jest jakieś opóźnienie... Słyszałem coś o połowie maja. Zresztą dokładnie nie wiem bo mojego ojca nie przydzielili do tego projektu :p

--EDIT--

jeszcze w tym miesiącu i to całkiem niedługo będziecie mogli podziwiać dołki i inne wykopy pod halę ;)
Ekipa, która będzie zajmowała się budowaniem samej hali już kończy inne zlecenie i całkiem niedługo wpadnie do Susza. To ci sami ludzie co budowali halę w Prabutach (dla niewtajemniczonych tamta hala rosła w oczach) ;)

maq
25-05-2006, 04:34
no to czas start - budowa ruszyla, mam nadzieje, ze budowa bedzie trwala krocej niz wybor wykonawcy

CaldO
25-05-2006, 13:23
no to czas start - budowa ruszyla, mam nadzieje, ze budowa bedzie trwala krocej niz wybor wykonawcy

Za poślizg w przetargu podziekuj firmie z Malborka -nie umieja przegrywac ;)

Co do samej budowy to wszystko zalezy od funduszy miasta. W PRabutach hala rosła w oczach :]

maq
25-05-2006, 13:29
wiesz, to nie napisalem bzdurne przepisy, dzieki ktorym od wynikow przetargow mozna praktycznie w nieskonczonosc sie odwolywac

KoRa
25-05-2006, 13:37
a ja jestem (przynajmniej próbuje) być dobrej myśli i z niecierpliwością czekam na tę salę, obiecywaną nam już pare ładnych lat temu (byłam wtedy w 1 gim.) :)

Qubut
25-05-2006, 17:08
ja jak codziennie chodzę do szkoły (suskie gimnazjum) to przez okno widzę jak grupa wybranych (z pośród najlepszych) budowlańców próbuje coś zrobić, aby obiecywana nam hala powstałą jak najszybciej :)

CaldO
25-05-2006, 19:20
a moge wam powiedziec, ze bedzie bardzo fajna ;)

rosenberg
27-05-2006, 07:24
Rhemek a ty uprawiasz jakis sport?

Hala sportowa jest w tej chwili niezbedna,jezeli nasze dzieci maja byc zdrowe i sprawne fizycznie.Kiedy juz powstanie to bedzie mozna nareszcie rozkrecic zycie sportowe miasta;tenis stolowy,pilka nozna, siatkowka,pilka reczna,silownia itp.

Rhemek
27-05-2006, 08:41
Mylisz sie. Hala sportowa nie sluzy uprawianiu sportu tylko organizacji masowych imprez sportowych z udzialem widzow i powinna byc budowana tylko w miejscowosciach posiadajacych silne druzyny w sportach halowych.

To o czym mowisz to nowoczesna duza sala gimnastyczna.

A to naprawde duza roznica np. w kosztach.

rosenberg
27-05-2006, 10:19
widze ze jestes bardzo mocny w kazdym temacie,ja wiem o czym pisze,wiec nie musisz mnie pouczac,moja intencja jest aby nasze miasto zaczelo zyc sportem,a jezeli chodzi o sport wyczynowy to zrobienie druzyny np.pilki recznej nie stanowi problemu.W naszej szkole uczy sie ponad 1000 dzieci sa UKS,zaklady pracy ci wszyscy ludzie czekaja na nowa hale a nie sale gimnastyczna

Rhemek
27-05-2006, 10:52
A kto wyłozy na to pieniążki? Bo rozumiem , że mowisz o profesjonalnych druzynach ligowych. ktorych koszt utrzymania przekracza minimum kilkaset tysiecy zlotych rocznie. I to na poziomie najnizszej ligi. I rozumiem ze zakladasz ze na takim meczu co tydzien zjawi sie z kilkaset osob?? W Bydzi - 470 000 mieszkancow chodzi na mecze halowe srednio 1000 osob.

Bo oczywiscie wiesz, że do rozgrywek mlodziezowych wystarczy zwykla duza sala gimnastyczna bez widowni, bo watpie zeby w takim miescie jak susz znalazlo sie na meczu takiej druzyny wiecej niz 20 kibicow. Wystarczy postawic 3-4 ławki.

Pamietam w Bydzi na Mecze druzyn ASZ-u ciezko bylo bylo zebrac 30-kibicow ( III liga siatkarska czy pilki recznej ) i mecze byly rozgrywane w zwyklej duzej sali gimnastycznej, nikomu to nie przeszkadzalo i atmosfera byla wspaniala.

Budowa HALI w Suszu ( Powtarzam: HALI SPORTOWEJ !! Nie nowoczesnej sali gimnastycznej, ktora dokladnie pasuje do podawanych przez ciebie przykladow) jest nonsensem, bo jest ona tutaj niepotrzebna, a w miasteczku sa dziesiatki bardziej naglacych rzeczy, np. chodniki, ktore (np. na Slowianskiej ) juz dawno przestaly istniec, na ktore mozna wydac te ogromne ( w skali Susza) pieniadze.

Duza hala sportowa znajduje w Iławie, i w zupelnosci na potrzeby calego powiatu wystarczy.

I jeszcze jedno: zakladasz , ze sama budowa hali spowoduje , ze nagle wszyscy zaczna uprawiac sport?? Troche to naiwne, gdyby chcieli go uprawiac to by robili to juz teraz. Np. od wiosny do jesieni wystarczy kawalek wolnego terenu ktorych tu nie brakuje.

KoRa
27-05-2006, 13:26
co do wypowiedzi Rhemka...

Po pierwsze: Dlaczego ciągle porównujesz Susz do Bydgoszczy?! Ja nie widzę najmniejszego związku, i właściwie te miasta dzielą nieporównywalne róznice....
Po drugie: Dlaczego Susz musi być zawszę gorszy od innych, np. od Iławy? To, że w Iławie jest "duża hala sportowa" to nie znaczy że w Suszu ma jej nie być, czy mieszkańcy Susza są gorsi? Uważasz że na nią nie zasługują?
Po trzecie: Wydaje mi się że chodniki nie są najważniejszą inwestycją w naszym mieście... A już napewno nie na Słowiańskiej, praktycznie cała ulica jest wyłożona polbrukiem (starego chodnika został naprawdę niewielki fragment :mellow: )
Po czwarte: Jeśli chodzi o sport w Suszu, to myślę (i mam nadzieję) że po "wzniesieniu" hali więcej ludzi zacznie się nim zajmować... Rhemek, czy wiesz że prawie codziennie, popołudniami ludzie wynajmują salę w ZS, żeby pograć w siatkę czy halówkę? I to nie tylko młodzież, ale ludzie w każdym wieku, absolwenci szkoły i nie tylko... Oni chyba w szczególności czekają na nową, dużą halę, aby móc uprawiać sport...

Rhemek, to że ty jesteś pesymistycznie nastawiony do tego miasta i wszytko co próbuje się tutaj zrobić skazujasz z góry na niepowodzenie to już nie moja wina... Może masz jakieś problemy ze sobą i próbujesz je przelać na otoczenie...
Poza tym jeśli nie uprawiasz żadnego sportu, to nie znaczy że nikt tego nie robi... Nie wiem czy zauważyłeś, ale ostatnio coraz częstszym widokiem są ludzie, których można spotkać w parku, na stadionie czy w lesie - ci ludzie biegają, ćwiczą - uprawiają sport... Chyba żeby korzystać z hali sportowej nie trzeba uprawiać sportu wyczynowo, prawda? Przynajmniej mi sie tak wydaje...
Tak więc jesli pisząc, nie zamierzasz wnieść nic konkretnego do dyskusji, poza swoim pesymizmem, to może w niektórych tematach "ugryź się w język" ;)

Rhemek
27-05-2006, 15:19
Człowieku weź skończ...

Wszysto w Suszu ci przeszkadza. To źle, to nie dobrze, to nie wieadomo po co bo niepotrzebne...

"w bydzi..." "a w bydzi..."

to wypieprzaj do tej Bydzi i przestań rżnąć niewiadomo kogo :/

To sie nazywa rzeczowa merytoryczna dyskusja :)
Wolno mi miec wlasne zdanie, z ktorym mozesz sie nie zgadzac.
Nie potrafisz dyskutowac w kulturalny sposob to twoja sprawa.

Kora:
Wszystko sie zgadza, tylko powtorze : Hala Sportowa nie sluży uprawianiu sportu a rozgrywaniu masowych imprez sportowych.
W ogole nie zrozumialas mojej wypowiedzi. Nie widze tam zadnego pesymizmu.
Po prostu staram sie dowiesc, ze w Suszu potrzebna jest duza sala gimnastyczna z zapleczem sportowym. I to na 5000-ne miasteczko w zupelnosci by wystarczylo.
To po prostu moja osobista opinia. Czas pokaze , kto mial racje.

maq
27-05-2006, 17:27
troszke spamu tu sie posypalo

A hala i tak powstanie w zaplanowanej postaci i tego nie zmienimy. Czy to dobry pomysl, czy nie dowiemy sie pewnie jak zostanie oddana do uzytkowania. Licze na to, pewnie tak jak my wszyscy, zeby nie byl to tylko kosztowny punkt w krajobrazie miasta. I ze spelni oczekiwania z nia wiazane. A to czy jest potrzebna - zobaczymy.

Boje sie tylko, by nie wyszlo tak, ze ta hala, ktora na pewno bedzie sporo kosztowac i miasto i wojewodztwo i pewnie tez Unie Europejska bedzie "kielbasa wyborcza" - tylko ze przeterminowana, bo kiedy zaczniemy z niej korzystac - bedzie juz dawno po wyborach
ps. (w sensie, ze teraz to cala "gora" bardzo chce i popiera ta budowe, a potem to nie bedzie komu ja zarzadzac i administrowac bo na to beda niestety potrzebne pieniadze)

CaldO
27-05-2006, 20:22
@Rhemek, moze i przegialem, impulsywny jestem...

@Maq,
z mojego punktu widzenia to przyszlosciowa inwestycja. Bedzie sie tam miescilo troche pomieszczen gdziebeda swiadczone rozne uslugi, pozatym napewno bedzie mozna skorzystac z obiektu jak w Ilawie, placac okreslona stawke za 1h.
Zreszta badzmy dobrej mysli :)

paolo
27-05-2006, 21:30
Hala w Suszu jest potrzebna - to napewno, chociażby na potrzeby uczniów Gimnazjum. Tylko czy stać nas na taki rarytas? Iławska hala często stoi nie używana, mimo tego, że to kilka razy większe i bogatsze miasto do Susza. Powiedzmy sobie ile firm teraz korzysta z sal gimnastycznych na terenie Susza i czy nie będzie taniej dalej im z nich korzystać? Boiska do siatkówki mają swój wymiar w Rolniku, więc po co przepłacać na dużo większej hali. Czy znane jest źródło ogrzewania tej hali, czy będzie więcej niż 14 stopni zimą? Czy to nie będzie działo się na koszt Gimnazjum? Mam dziwne wątpliwości.

Keeper
28-05-2006, 11:06
Bardzo prosze trzymac sie tematu. Jezeli bedzie z tym tak wielki problem jak do tej pory to watek zostanie zamkniety.

Janek
28-05-2006, 13:00
Tak na marginesie, gdzie ta hala bedzie budowana. Jezeli chodzi o rentownosc, to wszystko zalezy w przyszlosci od organizacji. Ja naprzyklad w ogromnym Hamburgu, gdzie hal sportowych jest od diabla, nie dostalem w zimie miejsca dla moich chlopcow do gry w pilke nozna, wszystko bylo juz zarezerwowane i oplacone.
http://www.jbw-awo.de

paolo
28-05-2006, 14:21
Hala będzie budowana przy Gimnazjum i jej uczniowie mają z niej korzystać - super. Tylko tyle, że oprócz funkcji sportowej ma się tam też mieścić według moich informacji biblioteka, ośrodek kultury... Po pierwsze nie chciałbym, żeby utrzymanie hali spadło na barki Gimnazjum, po drugie czy jest sens budować aż tak wielką halę?
Janku nie da się porównać warunków w jakich żyjesz w Hamburgu z naszymi w chwili obecnej. Tu nie ma problemu ze znaleziem teminu na salę tylko jest problem z funduszami by ją wynająć.
Poza tym nie ma żadnego klubu, który mógłby korzystać z niej popołudniami czy w weekandy i pewnie żaden nie powstanie.
Nie to, że nie jestem za to halą, ale gryzie mnie jej rentownośc i sposób utrzymania. Może ktoś rozwieje moje wątpliwości?

rosenberg
28-05-2006, 14:57
ludzie dajcie sobie spokoj z kosztami ,czy wlasciwe wychowanie fizyczne dzieci nic nie znaczy?,dlaczego myslicie ze tylko Gimnazjum ma korzystac z nowej hali,a co z pozostalymi dziecmi,czy one maja byc skazane na stara sale?.Caly tydzien beda z niej korzystac dzieci popoludniami zaklady,sobota ,niedziela ligi halowe,jakis fitnes klub,silownia itp.kazdy kto bedzie korzystal z hali z radoscia zaplaci za godne warunki do uprawiania sportu.wiecej entuzjazmu, badzmy optymistami !

Rhemek
28-05-2006, 15:57
Caly czas piszesz o tym do czego jest potrzebna 10 razy tansza w budowie i utrzymaniu nowa sala gimnastyczna a nie hala sportowa.

Aggie
28-05-2006, 17:56
Rhemek, semantyka! Wiesz przecież o co im chodzi.

Michal
28-05-2006, 19:30
Sala będzie i owszem .....ale w Babiętach. Nie wiecie że burmistrz zrobi wszystko dla swojego żelaznego elektoratu? Pamiętajcie wybory samorządowe już tej jesieni więc walka o głosy zaczęta.

Szaman
25-09-2006, 11:29
sala jednakpowstaje czy to komus sie podaoba czy nie
wrazenie robi imponujca juz teraz

KOMP-LAND
25-09-2006, 13:57
Dobry pomysł z ta hala. Moze w Suszu cos sie ruszy... Bo sport w naszym regionie daje duzo do życzenia. Taka Hala napewno zmotywuje młodszych Suszan zeby uprawiac jakis sport a nie chodzic po miescie z petem w ustach i butelka browarka w dłoni.:))

El Colonel
25-09-2006, 14:28
Na tej hali pewnie gimnazjum będzie miało w-f. Ze dwa razy w roku jakiś turniej w halówkę o puchar burmistrza i przewodniczącego rady, z raz turniej ping-ponga. Może ludziom grającym w koszykówkę coś tam uda się zorganizować. Ale to wszystko jest za mało. Skoro będzie hala z prawdziwego zdarzenia, powinna też powstać taka organizacja, która zajmie się promowaniem sportu w Suszu, oraz prowadzeniem zajęć na sali.
Nie można dopuścić do sytuacji, gdy wstęp na salę będą mieli tylko wybrańcy.

KoRa
25-09-2006, 19:07
a takie coś jak TKKF w Suszu to jeszce istnieje?
kiedyś "oni" zajmowali się sportem

terrorystka frania
26-09-2006, 04:38
Może po zakończeniu budowy, Urząd Miasta powoła jakiś specjalistyczny organ, który zajmie się zarządzaniem halą.

Hani
26-09-2006, 05:37
i może zatrudnią młodych, bezrobotnych, zdolnych ludzi, którzy w Urzędzie Gminy nie mają rodziny oraz znajomych ...

CaldO
26-09-2006, 07:15
obecny :D :)

a tak na serio to ja mam ogromna nadzieje, ze wraz z powstaniem tej hali zainteresowanie sportem wzrosnie.
O zainteresowanie pilka nozna juz walcze, takze moge pomoc ;)

kaszanka
26-09-2006, 10:29
Nie wiem czy juz ktoś wcześniej to pisał, w każdym razie nie chciało mi się czytać... Gdyby budowa hali ruszyła w 2007 roku (a od 2007 do 2013 roku jest nowy budzet UE) to Polska mogłaby liczyć na 80% zwrot kosztów z pieniędzy Unii, a tak z państwa miasto dostanie zaledwie 20% zwrotu kosztów :evil: Myslę, że te pół roku 'nikogo' by nie zbawiło, miasto by duuużo zaoszczędziło... a kto podjął decyzję o budowie hali!? - burmistrz pan Sadowski :hi: (a osoba na takim stanowisku, chyba nie jest 'mało inteligentna' i jest zorientowana w temacie budżetu UE na lata 2007-13) i nie zdziwił bym się gdyby w swojej kampanii wyborczej głosił, że zaczął budować halę i chce skończyć ją budować LOL

El Colonel
26-09-2006, 13:03
Nie ważne kto zaczął, ważne kto skończy.

eliot_rosewater
26-09-2006, 13:15
To formowiczom (tym na miejscu) nie pozostaje nic innego jak założyć "sekcję sportową" (Proponuję siatkówkę, kosza i tenis stołowy) i czekać na wielkie otwarcie nowej Hali ;)

kaszanka
26-09-2006, 13:26
Nie ważne kto zaczął, ważne kto skończy.

Ty chyba nie rozumiesz tego co napisałem... z zachcianki burmkstrza, wyrzucono kupę kasy, gdyz burmistrz chce chyba się posłużyć tym w swojej kampanii wyborczej.

El Colonel
26-09-2006, 14:05
Zdaje się, że nie załapałeś o co chodzi.
Hala napewno nie zostanie ukończona przed wyborami, czekającymi nas tej jesieni. Fakt rozpoczęcia budowy napewno stanie się elementem kampanii.
Co się jednak stanie gdyby Sadowski nie został ponownie burmistrzem? Hala zostanie ukończona za urzędowania innego burmistrza. I pomyśl kto wtedy przypisze sobie fakt wybudowania hali? Kto będzie wtedy pamiętał, że za Sadowskiego wylano fundamenty i położono kilka cegieł?
Przy okazji oddania hali do użytku napewno będzie jakaś większa uroczystość, której będzie przewodził nowy burmistrz.

kaszanka
26-09-2006, 19:41
Tak zrozumiałem o co Ci chodziło, ale to raczej nie miało związku z tym co ja napisałem :P Zgadzam się z tym, że to'nowemu' burmistrzowi będzie przypisana budowa hali; rzecz polega na tym, ze p. Sadowski chce wykorzystać budowę hali jako swoją zasługę w kampanii wyborczej a nikt nie wie o tym, że za jego zachciankę mnóstwo kasy pudzie w błoto... tzn. jak napisałem wyżej dostaniemy tylko 20% zwrotu a wstrzymując się kilka miesięcy mozna byłoby dostać 80% zwrot kosztów.

El Colonel
27-09-2006, 13:06
Tak zrozumiałem o co Ci chodziło

Bardzo się cieszę z tego powodu ;)

ale to raczej nie miało związku z tym co ja napisałem

A musiało? ważne, że miało związek z tematem wątku, czyli halą sportową :P

gmina
20-10-2006, 12:34
SuskieCentrum Sportu i Rekreacji w budowie w obiektywie oraz kilka danych
Zapraszamy.
http://www.susz.org/hala/centrum.html

http://www.susz.pl

Maximus
20-10-2006, 20:28
Jedna fota jest świetna.

1.Burmistrz pracuje na czarno przy budowie hali
2.Nie przestrzega podstawowych zasad BHP (kask)
3.Nie używa ubrania ochronnego
Jak go zabierzesz na następną sesję zdjęciową to się zastanów jakie foty robisz:crazy:

Rhemek
21-10-2006, 09:03
W Ilawie znajduje sie duza nowoczesna hala, ktora przez 90% czasu stoi pusta. Po co wiec ta widownia na 300 miejsc w suszu? Nie taniej bylo od czasu do czasu wynajac ta w ilawie? To tylko 15 minut autobusem... Ta hala to tylko bubel wyborczy, za jej utrzymanie mozna by sfinansowac 20 sekcji sportowych dla mlodziezy.
Wystarczylo zbudowac porzadna , duza sale gimnastyczna z pomieszczeniami dodatkowymi .

kaszanka
21-10-2006, 10:09
W Ilawie znajduje sie duza nowoczesna hala, ktora przez 90% czasu stoi pusta. Po co wiec ta widownia na 300 miejsc w suszu? Nie taniej bylo od czasu do czasu wynajac ta w ilawie? To tylko 15 minut autobusem... Ta hala to tylko bubel wyborczy, za jej utrzymanie mozna by sfinansowac 20 sekcji sportowych dla mlodziezy.
Wystarczylo zbudowac porzadna , duza sale gimnastyczna z pomieszczeniami dodatkowymi .

Akurat tu nie masz racji. Nie zdajesz sobie sprawy ile taka hala i uprawianie sportu na niej daje młodemu człowiekowi. Obecnie największą halą w Suszu jest sala gimnastyczna Zespołu Szkół i wszystkie dni w tygodniu są pozajmowane i nie ma szans na to, żeby młody człowiek - i nie tylko - miał możliwość rozwoju swoich umiejętności sportowych, a w dodatku z tego co słyszałem, to na tej hali ma miec zajęcia młodzież z gimnazjum. Teraz jest straszna "moda" na budowanie hal sportowych, nawet Prabuty mają niezły, nowoczesny obiekt, więc czemu nie Susz.

Rhemek
21-10-2006, 10:33
To ze jest moda na budowanie czegos nie znaczy, ze jest to sluszne. Szczegolnie, ze te pieniadze mozna spozytkowac madrzej.
Mozna zbudowac osrodek sportowy z duzymi salami do uprawiania sportu, co popieram, ale po co ta widownia?

kaszanka
21-10-2006, 10:49
Po co? Poco to się nogi nocą :P

Zgodzę się z Tobą, ze hala jest "bublem wyborczym", a już sam fakt, ze burmistrz Jan Sadowski podjął decyzję o budowie hali w 2006 roku (bo oczywiście są wybory) a nie w 2007 to przepadło 80% zwrotu pieniędzy dla gminy w związku z kosztami jej budowy, mówi nam o nieładnym tricku pana Sadowskiego.

CaldO
21-10-2006, 12:22
Rhemek, a ty ciągle to samo. Płyta Ci się zacięła? Nie musisz się powtarzać, identyczne twoje słowa znajdują sie w twoich postach trochę głębiej w tym temacie.

Ja jestem zadowolony, że taka hala u nas będzie, i już nie mogę się doczekać jej otwarcia.

I acha, Rhemek twój wywód, że hala w Iławie przez 90% czasu stoi pusta rozwalił mnie. SKąd to wiesz? Siedzisz tam 24h/dobę wszechwiedzący ?

Rhemek
21-10-2006, 12:40
Pomine twoje wysokich lotow kpiny.

Coz hale sportowe zwykle stoja puste, gdyz koszt im wieksza , tym wiekszy jest koszt przeprowadzenia w niej imprezy, dlatego sa uzytkowane sporadycznie i powinny byc budowane tylko w miejscowosciach posiadajacych silne zespoly w ligach halowych.

Natomiast w miasteczkach typu Susz ich budowa ma zerowy sens ekonomiczny: obiekt NIGDY nie zarobi na siebie i bedzie potrzebowal duzych dotacji z gminy, czyli zaplacicie za jego utrzymanie z wlasnych pieniazkow. :) Tym bardziej ze w Suszu nie istnieje ZADNA druzyna, ktora moglaby tam rozgrywac jakiekolwiek mecze.

Czesc z Was dalej myli hale sportowa ( czyli obiekt do rozgrywania zawodow sportowych przy udziale publicznosci) z centrum sportowym.

Nie wierze, zeby w Suszu czesto ( w ogole?) dalo sie zapewnic 300 kibicow ( na czym??).

CaldO
21-10-2006, 13:11
Coz hale sportowe zwykle stoja puste, gdyz koszt im wieksza , tym wiekszy jest koszt przeprowadzenia w niej imprezy, dlatego sa uzytkowane sporadycznie i powinny byc budowane tylko w miejscowosciach posiadajacych silne zespoly w ligach halowych.

To w Polsce nie byłoby conajmniej połowy takich hal, które już zbudowano.

Natomiast w miasteczkach typu Susz ich budowa ma zerowy sens ekonomiczny: obiekt NIGDY nie zarobi na siebie i bedzie potrzebowal duzych dotacji z gminy, czyli zaplacicie za jego utrzymanie z wlasnych pieniazkow.

Wolę wiedzieć, że moje własne pieniążki idą w utrzymanie takiej hali, a nie na zachcianki lub wymysły osób "z góry".

Tym bardziej ze w Suszu nie istnieje ZADNA druzyna, ktora moglaby tam rozgrywac jakiekolwiek mecze.

Nie ma obiektu - nie ma zainteresowania. Zapewniam Cię, że jak hala zostanie oddan do użytku to drużyny powstaną. Są przecież zakładowe drużyny piłkarskie itp. stworzenie lokalnej ligi piłki nożnej halowej to nie będzie problem, a chętnych na siatkówę, tennisa i inne dyscypliny napewno się znajdzie. Także możesz spać spokojnie.

Czesc z Was dalej myli hale sportowa ( czyli obiekt do rozgrywania zawodow sportowych przy udziale publicznosci) z centrum sportowym.

Jeśli już się buduje obiekt, to lepiej wybudować taki z trybunami, czyli z możliwością rozegrania lub zorganizowania imprezy z udziałem publiczności, bo nie wierzę, że takie okazje się nie trafią. W innym przypadku (wspomniane przez Ciebie centrum sportowe) można obejść się smakiem.

Nie wierze, zeby w Suszu czesto ( w ogole?) dalo sie zapewnic 300 kibicow ( na czym??).

A co ty nagle taki światowy? Dobrze, że tacy pesymiści wyjeżdżają z Susza, bo z ludźmi ciągle nastawionymi na "NIE" nic się nie zrobi.

Maximus
21-10-2006, 18:59
Kolego przeciwniku hali sportowej. Napisz ile razy korzystałes z takiej hali bedąc dorosłym chodzi o rolnika lub podstawówkę. A ta hala ma służyc przedewszystkim dzieciom z gimnazjum i reszcie społeczeństwa miasta CHCĄCYCH UPRAWIAĆ SPORT REKREACYJNIE.

inforsu
25-10-2006, 21:28
A mnie tam powstawanie hali cieszy:D

Niech chociaż część dzieci nie tłoczy się podczas lekcji WF.
A jej wykorzystanie poza szkołą zależy tylko od naszej aktywności.

Mniej przy komputerach - więcej ruchu - za firewallem jest inny świat, można ruszać też nogami, a nie tylko palcami, myszą i oczami. Pomyślcie o tym, będzie gdzie to robic, na początek z ciekawości, a potem może wejdzie nam to w krew - dla zdrowia.
=================
Ponieważ znam "trochę" branżę budowlaną, mam tylko jedną obawę, żeby w związku z ostatnimi podwyżkami cen materiałów budowlanych firma budująca nie zastosowała jakiś oszczędności odbijających się na trwałości budowli i jakości prac.
Wykonawca musi się zmieścić w cenie z umowy i w terminie, więc gdzieś będzie chciał zaoszczędzić te podwyżki.
Trzeba przypilnować solidności wykonawcy a nie przypadkiem dać się "przekonać", że wszystko jest OK przy odbiorze robót.

*Przem_85*
13-12-2006, 13:45
Budowa hali wre, a czy ktos moze wie jaka nazwe bedzie nosila?? Bo jezeli nie ma pomyslu to ja mam jeden (nie wiem czy nie jest zbyt odwazny) Ta budowla moglaby nosic nazwe Hali Widowoskowo - Sportowej im. Arkadiusza Gołasia. Moim zdaniem byloby fajnie gdyby ten obiekt nosil taka nazwe. Uczciloby to pamiec tego wybitnego sportowca.

Kućka Umuldana
13-12-2006, 17:35
A ja mam małe pytanie: w którym miejscu ona powstaje?
Czy można jakieś zdjęcia?

Pozdrawiam

KoRa
13-12-2006, 17:46
A ja mam małe pytanie: w którym miejscu ona powstaje?
Czy można jakieś zdjęcia?
między przychodnią a gimnazjum ;)
oto zdjęcia z pierwszej ręki http://www.susz.org/hala/centrum.html :P

kaszanka
13-12-2006, 20:21
Budowa hali wre, a czy ktos moze wie jaka nazwe bedzie nosila?? Bo jezeli nie ma pomyslu to ja mam jeden (nie wiem czy nie jest zbyt odwazny) Ta budowla moglaby nosic nazwe Hali Widowoskowo - Sportowej im. Arkadiusza Gołasia. Moim zdaniem byloby fajnie gdyby ten obiekt nosil taka nazwe. Uczciloby to pamiec tego wybitnego sportowca.

Wg mnie to jest genialny pomysl :P ! Widzę, że tak jak ja jestes fanem siatkówki :) Akurat Gołas to był mój idol... Niestety...
W każym razie jeżeli bedzie można wysuwać własne propozycje, to z chęcią bym zgłosił :)

CaldO
14-12-2006, 12:18
Proponuję wyjść z oficjalną propozycją do władz miasta o konkurs na nazwę hali.

*Przem_85*
14-12-2006, 21:41
Jestem fanem siatkowki, to moj 2 ulubiony sport:spoko: Mysle ze obiekt sportowy powinien nosic imie ktoregos ze sportowcow, a On napewno na to zaslozyl!

Mialem to szczescie ogladac Jego gre na zywo, byl naprawde swietny (WIELKI SZACUNEK DLA NIEGO!!)

Wg mnie to jest genialny pomysl :P ! Widze ze moj pomysl sie spodobal:D Ciesze sie:yee:

KoRa
14-12-2006, 21:43
pomysł fajny ;)

ale najpierw niech skończą budowe a później bedziecie sie martwić :P

Szaman
14-12-2006, 21:59
a jednak sie buduje ta hala i pogoda im sprzyja

arizonadream
12-01-2007, 06:49
brak mi już poprostu słów-czy Wy już naprawdę nie macie Boga w sercu-hala rośnie jak na drożdżach,dzieciaki się cieszą o ludzie niezainteresowani poprostu bredzą,tak, niestety tak.
Najpierw proszę dowiedzieć się u źródła a później pisać niemądre rzeczy.
A swoją drogą, kto z szanownych dyskutantów był kiedykolwiek na placu budowy,widział halę w środku?
Kierownik budowy podczas rozmowy powiedział,że pierwszy raz się spotkał z tak nikłym zainteresowaniem postępem robót ze strony społeczeństwa.

Rhemek
12-01-2007, 07:05
Arizona nie przekraczaj granicy smiesznosci. To nie komunizm, zeby kontrolowac miejskie budowy przez aktyw robotniczy. Pomylil ci sie ustroj.
Czym ludzie w Suszu maja sie interesowac? Ukladaniem cegiel? Oni chca jak najszybszego oddania jak najtanszym kosztem. I to wszystko.

Hani
12-01-2007, 16:22
...
A swoją drogą, kto z szanownych dyskutantów był kiedykolwiek na placu budowy,widział halę w środku?
Kierownik budowy podczas rozmowy powiedział,że pierwszy raz się spotkał z tak nikłym zainteresowaniem postępem robót ze strony społeczeństwa.

No nie wiem, czy na teren budowy można tak sobie wkroczyć... Przepisy bhp?
Natomiast ja codziennie przyglądam się budowie z bliska - stoję na tarasie przy gimnazjum.

...patrząc na budowę wcale nie chce mi się krzyczeć "Jan jesteś wielki" - po prostu cieszę się, że taki budynek powstaje. Nie mogę sie tylko czasami wyzbyć pesymistycznych mysli, czy tak potężna budowla ma sens... Ale czas pokaże, czy byłem w błędzie...

ametyst
12-01-2007, 16:45
Hani;
zapytaj swoich dzieciakow i jakdożyjemy do jej oddania,to może pogadamy.Moje dzieciaki wprost nie moga doczekac się wejścia na halę.
I jeszcze jedno,czytając wypowiedzi na temat terminu rozpoczęcia chce powiedzieć,że dobrze sie stało,bo biorąc pod uwage podwyżki cenna materiały budowlane, hala miast kosztować 10 mln,kosztowałaby conajmniej 50-60% wiecej.

KoRa
12-01-2007, 17:05
ametyst, przecież to normalne że wszyscy się cieszą że hala powstaje i to w tak szybkim tempie. ja osobiście bardzo się ciesze i z podziwem spoglądam na tempo prac.

tylko kiedy juz powstanie to mam nadzieje że nadzór nad nią będzie sprawował ktos odpowiedni na to stanowisko i ze nie bedzie tak jak w SOK-u, kiedy przyjdzie interesant słyszy "nie ma czasu", "grafik przepełniony", "jest remont", "sprzęt jest popsuty" itd. itp.

maq
12-01-2007, 17:07
kosztowałaby conajmniej 50-60% wiecej.

czyli jakies 11 mln, a z polowe tej kasy moznaby wyciagnac z unii, i co? byloby drozej czy taniej?

Rhemek
12-01-2007, 18:56
Koszty materialow budowlanych nie stanowia 100% kosztow budowy. Realnie poslzy w gore o jakies 30% max. Wiec koszty budowy bylyby wyzsze o jakies 20-25%. Z tego polowe wylozylaby Unia. Czyli Gmina zaoszczedzilaby jakies kilka milionow... A to OGROMNA suma jak na 17.000 mieszkancow, starczyloby na dozywianie biednych dzieci w szkole na 20 lat. Wiec nie bron burmistrza, bo zrobil ta budowe pod wybory , niestety kosztem mieszkancow...

Rhemek
12-01-2007, 19:19
Susz to nie Warszawa , akurat wiem jakie sa procedury , wiec sie nie wymadrzaj, mozna to bylo zalatwic w pol roku, tu nie ma protestow ekologow itp.
Ponadto od KILKU LAT bylo wiadomo ze okolo roku 2006 zostana wreszcie uruchomione fundusze strukturalne UE i ze najbiedniejszy jej region woj. W-M dostanie gro z tych pieniedzy.
Wystarczylo poczekac z 2 lata.
Nawet stolica czekala z powaznymi inwestycjami na unie...

paolo
13-01-2007, 18:07
emek - ja też uważam, że można by było poczekać na fundusze unijne. Wiedz jednak, że każda gmina naszego województwa składa po kilka wniosków licząc na to, że coś jej się dostanie. Nie mówię też, że bylibyśmy bez szans, ale wystarczy prześledzić ile i jakich wniosków odpada. To by były kolejne lata na tą salę.
Jeśli wiesz jakie są procedury, to z pewnością znasz ustawę o zamówieniach publicznych - ogłoszeniach przetargów, rozstrzygnięciach, protestach, odwołaniach. To przez tą zawiła procedurę proces przetargowy trzeba było rozpoczynać od nowa i trudno tu zwlalić winę na urzędników, chyba, że SIWZ był żle przygotowany, a to kwestia dyskusji.
Sprawa kolejna to rentowność tej sali. Z pewnościa wyjdzie to w praniu, ale widzę ile Iława robi by wyjść na zero - wystawy znaczków pocztowych, gołębi, mecze międzypaństwowe w różnych dyscyplinach sportu. Chyba, że spadnie to na Gimnazjum, a miasto opłaci pokoiki SOK-u.
Mówiać o czekaniu Warszawy z pewnością masz na myśli kolejne mosty na Wiśle, budowę dwóch stadionów, lotniska dla TLL w pobliżu Warszawy czy kolejne nitki metra...
Warszawiaku (już chyba pełną gębą), My buraczki mamy dostęp do warszawskich dzienników!

Rhemek
14-01-2007, 10:34
I po co te kpiny??
Ja nadal zreszta sadze, ze hala w miejscowosci wielkosci Susza to przesada, skoro taka znajduje sie, jak sam przyznajeszw Iławie. Za te pieniadze mozna bylo postawic nowoczesna sale gimnastyczna i uruchomic tanie polaczenie z Iławą.
Zreszta juz niedlugo sie przekonamy kto ma racje.

rosenberg
23-01-2007, 14:55
nawet jezeli ta hala mialaby byc tylko dla dzieci to bylo warto,wszyscy ktorzy przez lata nie mieli mozliwosci odbycia normalnej lekcji w-f wiedza co oznacza ten obiekt,a pieniadze to nie wszystko i pomoc z unii takze,zawsze bedzie tak ze tyle ile osob na forum tyle wlasnych zdan kazdy ma do tego prawo

Ziom2
23-01-2007, 19:11
Sala jest potrzebna ale architektura tego obiektu to przeżytek nic nowoczesnosci taka z lat 80

Qubut
24-01-2007, 16:09
w takim tępie jak się uwijają to naprawde powinniśmy być pełni podziwu, a nie wybrzydzać. hala nie wygląda, aż tak źle. jak ją wykończą (pomalują, otynkują, położą dachówki, itp.) to będzie kawał ładniej budowli...

panowie oby wam sprzyjała jak najpiękniejsza pogoda i żeby nie brakowało rąk do pracy, a w razie zwątpienia niech podnosi was na duchu myśl o uśmiechach dzieci (i nie tylko) cieszących się z nowej sali :)

CaldO
24-01-2007, 20:39
w takim tępie jak się uwijają to naprawde powinniśmy być pełni podziwu
już dawno pisałem, że tak będzie :)

panowie oby wam sprzyjała jak najpiękniejsza pogoda i żeby nie brakowało rąk do pracy
rąk do pracy to nie zabraknie, ale pogoda jak najbardziej może się przydać :)

maq
02-04-2007, 18:13
czy to prawda, ze na razie budowa STOP z powodu braku pieniedzy? takie zaslyszane info z sesji

ametyst
02-04-2007, 18:57
ja natomiast słyszałem, że termin oddania za kilka m-cy, jak również termin użytkowania. Chyba musisz zmienić informatora.

ametyst
02-04-2007, 19:43
od kogo oczekujesz odpowiedzi? Przecież wiadomo, kto pilotuje sprawę od samego początku.Rzucasz hasło -brak pieniędzy i co?
Gdyby interesowała Ciebie Hala naprawdę, to inaczej zareagowałbyś na moja odpowiedź, niestety. Myślę, że szukasz dziury w całym, takie jest moje zdanie.
I korzystając z okazji, to napiszę- cieszcie sie dzieciaki, za niedługo nadejdzie ta wiekopomna chwila!

paolo
02-04-2007, 20:05
Ametyst ma rację, wykonawca halę odda najprawdopodobnej z końcem czerwca, zaś odbiory, zakup, montaż sprzętu potrwa przez wakacje. Także inwestycje wokół hali - dojazdy, chodniki , parkingi to okres wakacji.
Uroczyste otwarcie planowane jest na wrzesień.

Franek
06-04-2007, 11:29
Po co? Poco to się nogi nocą :P

Zgodzę się z Tobą, ze hala jest "bublem wyborczym", a już sam fakt, ze burmistrz Jan Sadowski podjął decyzję o budowie hali w 2006 roku (bo oczywiście są wybory) a nie w 2007 to przepadło 80% zwrotu pieniędzy dla gminy w związku z kosztami jej budowy, mówi nam o nieładnym tricku pana Sadowskiego.

Zastanawiam się kto z was w ogóle ma pojęcie o dotacjach z unii??? Kto z was choć dla Susza załatwi te 20% dotacji, z tego co pamiętam z wyborów to był taki Pan Piet..... który właśnie tak mówił o tych 80% doatacji a jako przewodniczący rady ani złotówki nie załatwił na cokolwiek co zrobił Sadowski, mało tego gdyby umiał pomóc a nie przeszkadzać to byście dwa razy wiecej mieli w tym kochanym Suszu. Załatwić 20% nie umiecie a piszecie o 80%!!! Ciekawe ile umiecie sami zarobic?? Budowa Suszowi się opłacała, koszt postawienia hali na dzień dzisiejszy to połowa kasy jaką w roku 2007 i 2008 musiałoby miasto wydać by taki obiekt mieć (pomyślcie jak wzrosły ceny materiałów i robocizny) tylko Susz i jego mieszkańcy na tym zyskali, to super inwestycja waszego burmistrza, który nie wydaje pieniędzy w błoto!!!

maq
06-04-2007, 12:44
wydaje mi sie, ze to czy budowa sie oplaca bedzie mozna stwierdzic po paru latach jej uzytkowania a nie dzis, gdy jeszcze nie zostala otwarta; skorzysta na pewno mlodziez bo bedzie miala tam w-f
ale czy wydamy teraz na hale 7 czy 15 milionow to na dzien dzisiejszy i tak tylko koszty, wydatki bo hala na siebie jeszcze nie zarabia, wiec ciezko tu mowic o oplacalnosci

patrzac kilka lat do przodu, obojetnie ile kosztowalaby ta hala - jesli bedzie potrafila na siebie zarobic to super, nikt nie bedzie pamietal tych kosztow, tylko jedno jest wazne - zeby ona na siebie zarobila

Franek
06-04-2007, 12:57
I tu trzeba zrobic wszystko by na siebie zarabiała!! Każdy pomysł powinien być przeanalizowany!! Brakuje dobrej bazy noclegowej jeszcze w Suszu, to mogłoby spowodować sprzedaż hali ligowym drużynom na zgrupowania, z tego jest dobra kasa, oprócz bazy noclegowej mamy już prawie super jezioro, i kompleks dookoła hali typu boisko scieżki do biegania, to moze byc naprawde fantastyczne miejsce do uprawiania sportu, siatkówki koszykówki, czy piłki noznej jak i stenisa stołowego, musicie to wykorzystać

maq
06-04-2007, 13:07
Franku przeciez ja doskonale o tym wiem, i w calosci sie zgadzam z Toba, powiem wiecej, oprocz tego co wymieniles na pewno znalazloby sie wiele wiecej powodow dla ktorych ludzie moga zostawiac pieniadze w suszu, i aby to wszystko wykorzystac - nie wystarczy wybudowac hale bo ona sama na siebie nie zarobi, ktos musi tym pokierowac

lewiatan
06-04-2007, 14:15
Jakie drużyny ligowe na zgrupowania???? śmiechu warte i nic więcej. A co oprócz hali im zaoferujesz??? Ośrodki ktore zarabiają dzięki drużynom sportowym nie oferują tylko hali ale musi być spełnionych dużo więcej warunków, że chociażby wspomnę o dobrej bazie medycznej, gabinetach odnowy biologicznej, krioterapii itp.

maq
06-04-2007, 14:22
nie widze problemu by to tez powstalo, tylko tym juz przedsiebiorczy mieszkancy powinni sie zajac

np. ja zapewniam baze medyczna, inny odnowe biologiczna a inny krioterapie - i ile osob przy tym zarabia??

Rhemek
07-04-2007, 11:51
Jasne , zapomniales tylko napisaac ile odpowiednie wyposazenie do takich uslug kosztuje i watpie zeby Was bylo na kupno tego stac.
Ponadto istnieja setki dyzo wiekszych i lepiej wyposazonych hal, nie mowiac o osrodkach jak np. w Spale.
A w Suszu , zeby stal sie atrakcyjny to jest jeszcze masa do zrobienia.
Nie ma sie co oszukiwac: do Was nawet turysci nie zagladaja , bo nie ma ZADNEJ bazy noclegowej, jezioro jest zaniedbane , brudne i przypomina bagno, a zrobienie kawalka plazy tego nie zmieni ,zabytkowy kosciol zniszczony przez pralata ( ciekawe gdzie byl wtedy konserwator), pruskie grodzisko istnieje chyba tylko na mapie( Nikt nie pomyslal , zeby nawet jakas tabliczke postawic) drogi dojazdowe sa w rozsypce ( sprobojcie sie przejechac do Siemian, i zrozumiecie, dlaczego turysci stamtad nie wpadna).
Ogolnie dla przecietnego czlowieka nie ma w Suszu niczego atrakcyjnego obecnie , zeby tam wpasc.

Hani
10-04-2007, 19:51
Wypowiedzi z związane z turystyką w Susz zostały wydzielone w osobny wątek - zobacz tutaj. (http://oceanic.wsisiz.edu.pl/~sowinskg/Susz/showthread.php?t=685)

W tym temacie natomiast wypowiadamy się o hali widowiskowo-sportowej

/Hani

rosenberg
29-04-2007, 06:33
napewno juz niedlugo zostanie otwarta nowo wubudowana hala czy ktos sie moze orientuje czy poczyniono juz jakies kroki w celu wylonienia osob ktore beda tym obiektem zarzadzac ?

ametyst
30-04-2007, 10:02
poczyniono odpowiednie kroki i zaczyna się odliczanie.....

rosenberg
30-04-2007, 14:53
jak wielkie sa to kroki ?,wydaje mi sie ze ktos kompetentny moglby powiedziec np. kto bedzie szefem nowego obiektu,jakie pomieszczenia beda zagospodarowane itp.

ametyst
30-04-2007, 17:23
szefem będzie osoba wielce kompetentna, wszystkie pomieszczenia zostana zagospodarowane.

Qubut
30-04-2007, 20:53
z tego co słyszałem to jakieś pomieszczenie (bądź pomieszczenia) zostaną przeznaczone na siłownie

rosenberg
01-05-2007, 04:25
w jaki sposob wybrana zostala ta osoba cos mi chodzi po glowie ze to moze byc wielka niespodzianka,czyz nie powinna ona zostac wyloniona w konkursie ?,a jezeli ametyst wiesz juz kto to bedzie to dlaczego to jest utrzymywane w tajemnicy

rosenberg
01-05-2007, 04:26
jakos nic nie slychac odnosnie przetargow na za zagospodarowanie wolnych pomieszczen

ametyst
01-05-2007, 09:07
spoko, wszystko w odpowiednim czasie. Większość z Was nie wierzyła w wybudowanie jej, później powątpiewaliście w szybkość jej wykończenia, zasadność w ogóle powstania takiej budowli, to teraz poczekajcie. jeno co mogę powiedzieć, to to, że to co zobaczycie........., he he

rosenberg
01-05-2007, 13:07
jezeli ci wiadomo to jestem i bylem jednym z najwiekszych zwolennikow budowy tego obiektu ,dziwne insynuacje z twojej strony sa nie na miejsc,dla mnie po prostu wazne jest aby ten obiekt zyl 24 godziny na dobe dlatego tak mnie ciekawi sposob w jaki bedzie ktos tym cackiem kierowal ,pamietaj tez ze smieje sie ten kto ...........

rosenberg
01-05-2007, 13:09
gwoli scislosci hala w prabutach zarobila 25 tys. a koszt utrzymania wyniosl 180 tys co ty na to drogi ametyscie

ametyst
01-05-2007, 20:17
drogi Rosenbergu, pozwolisz, że tak się do Ciebie zwrócę. Z tego co mi wiadome, Hala nasza, nie powstaje, żeby zarabiać, powstaje dla dzieci i społeczeństwa Suskiego!!!
Czekam jak większość/ ciekaw jestem, jaka to większość/ na jej otwarcie i nie obchodzi mnie wcale, kto, co i za ile!
Jest Burmistrz i On, jestem o tym świecie przekonany, zrobi tak, żeby było ok.
Miałem przyjemność obserwować budowę od samego początku/od wykopów/, byłem wielokrotnie w środku, znam budowniczych, wiem z czego/ z jakich materiałow jest budowana- i to mi wystarcza.

rosenberg
02-05-2007, 08:35
to ze burmistrz postapil slusznie budujac piekna hale nie oznacza wcale ze ma byc teraz niewykorzystana,bardzo sie ciesze ze nasze dzieci beda mialy doskonale warunki do uprawiania sportu takze spoleczenstwo Susza ,ale zal by bylo aby cos niecos nie zararobic ,pamietajmy o tym ze zna takim obiekcie nie da sie np zapalic tylko jednej zarowki,jednak cieszmy sie na razie tym cackiem serdecznie pozdrawiam wszystich ktorzy juz sie ciesza na otwarcie

Hani
25-05-2007, 21:24
Miałem dziś okazję podziwiać hale od wewnątrz - robi wrażenie. Pomieszczeń pełno.
Sama hala do gry imponująca, szkoda tylko że nie ma porządnej widowni - jakiś balkon i wysuwane siedzenia pod ścianą.
Mam nadzieję, że gminę (czyli nas wszystkich) będzie stać na utrzymanie tego kompleksu. W sumie każde przeciętne prowincjonalne miasto powinno coś takiego posiadać, ale czy budżet Susza wytrzyma obciążenie finansowe utrzymania rocznego takiego obiektu? Oby mieli racje ci, którzy przebierają juz nóżkami w oczekiwaniu na to, kiedy hala zacznie "żyć" (nowe posady, stanowiska, hasełka itp.) Sukces ma wielu ojców, a klęska jest sierotą.

Susz zasługuje na taką halę, dlatego jeśli hala zda egzamin, jestem gotów tu na forum wycofać swoje wątpliwości co do tego obiektu. Zrobić to powinien każdy, któremu lezy na sercu dobro tego miasta. Pożyjemy, zobaczymy.

CaldO
25-05-2007, 21:50
Od początku byłem za budową tej hali. I nikt nigdy nie bedzie mial wplywu na moje zdanie.
Jak tylko hala zacznie "żyć" bede robil wszystko zeby tak piekny obiekt był wykorzystywany (m.in. chce przyczynić się do powstania Suskiej ligi w pilce halowej).
Kazdu Suszak powinien byc dumny, ze ta hala jest !

Hani, a codo możliwości obejrzenia obiektu od środka to zazdroszczę, że jak takowej okazji jeszcze nie miałem.

Hani
26-05-2007, 10:35
Jak tylko hala zacznie "żyć" bede robil wszystko zeby tak piekny obiekt był wykorzystywany (m.in. chce przyczynić się do powstania Suskiej ligi w pilce halowej).
Kazdu Suszak powinien byc dumny, ze ta hala jest !

w interesie hali i naszym własnym trzeba robić wszystko, aby hala "żyła"

arizonadream
11-06-2007, 11:31
za dni kilkanaście minie 1 rok od daty rozpoczęcia prac- kto wtedy wierzył, że hala tak szybko powstanie i będzie taka superowa, he he

paolo
11-06-2007, 20:30
za dni kilkanaście minie 1 rok od daty rozpoczęcia prac- kto wtedy wierzył, że hala tak szybko powstanie i będzie taka superowa, he he

Tak Arizonadream, to zasługa wykonawcy - roczek i hala gotowa.
Hala w Suszu w planach była od kilkunastu lat, nieudolnie przeprowadzone przetargi, odwołania doprowadziły do tego, że DOPIERO teraz przyjdzie nam się z niej cieszyć. Zbyt ogólnikowy SIWZ był przyczyną tych odwołań a w konsekwencji rozpisaniem drugiego przetargu.Burmistrz z zawodu budowlaniec, pewnie zapragnął błysnąć i specyfikacja wyszła jak budynek SIGMY na plażowej, który postawił a nie dawno nadawał sie do rozbiórki. Czy skończyły się już postępowania wynikające z podpisania umowy z IPB?

Wypada się cieszyć w końcu będziemy mieli halę, może Zenek Kastrau przeniesie tu pingla, a wyposażenie zakupią u żony Andrzeja Dawida. Zreszta Kastrau jest mistrzem zakupów to sobie poradzą.

arizonadream
12-06-2007, 06:31
Paolo i inni wieczni kontestatorzy, będą dopiero szczęśliwi, jak coś się nie uda.Powiadasz Paolo, że Burmistrz chciał zabłysnąć? Daj Boże więcej takich błysków!
Czekam, kiedy napiszesz, że hale postawił dla siebie.
Fajnie się Was czyta, he he

paolo
17-06-2007, 09:30
Tak Arizonadream, napisz dlaczego upadł pierwszy przetarg, skąd wzięły się odwołania i nieporozumienia. Przecież ogłoszono całkiem nowy, z inna Specyfikacja Indywidualnych Warunków Zamówienia.

kaszanka
26-06-2007, 21:07
Dawno mnie tu już nie było i nie wiem czy ktoś o tym pisał.
Jak pewnie wiecie, w sądzie cywilnym toczyło się postępowanie przeciwko burmistrzowi gminy i miasta susz (jako instytucji) o nieprawidłowości, których dopuścił się w trakcie przetargu. Wyrok w tym sądzie właśnie zapadł. Burmistrz został uznany za winnego i musi wypłacić poszkodowanej firmie 503 tys. złotych... oczywiście z kasy gmniny i miasta.
Wyrok jeszcze nie jest prawomocny, lecz na 99% się uprawomocni, gdyż sąd wyższej instancji napewno wyda taki sam wyrok.

white
27-06-2007, 23:13
Napewno hala robi ogromne wrażenie i z zewnątrz i w środku ostatnio byłem i podziwiałem i napawno ogromne wrażenie wywrą też pieniążki ,które trzeba będzie w tę budowle inwestowa co miesiąc .Jednak ciesze się ,że jest a co z nią będzie dalej zobaczymy.Szkoda tylko ,że kasa ,która trzeba bedzie gminie zapłacic za odszkodowanie nie będzie przeznaczona na organizacje imprez w naszej hali a były by za tę sume niezłe balangi.

Cinderella
28-06-2007, 12:15
"Tam gdzie drwa rąbią, to i wióry lecą" - nie wszyscy mogą być tak idealni, jak my forumowicze, bo my tylko"gdybamy".

kaszanka
28-06-2007, 13:21
Chiałbym tylko dodać, ze burmistrz miał wyraźny nakaz powtórzenia przetargu, a jeżeli się nie rozumie, to sie ponosi tego konekwencje. Tylko, że w tym przypadku to my poniesiemy konsekwencje.

Cinderella
28-06-2007, 14:42
Jeszcze się taki nie narodził, co by wszystkim dogodził - zawsze byli, są i będą zwolennicy i przeciwnicy.

KoRa
28-06-2007, 14:51
Cinderella, przez to ze gmina będzie musiała zapłacić tak wielkie pieniądze za błąd którego można było uniknąć burmistrz na pewno nam dogodził... lepiej już chyba nie mógł, po prostu strzał w dziesiątke ;]

kaszanka
28-06-2007, 15:01
No własnie Kora.
Przecież tego wszystkiego można byłoby uniknąć i chyba nawet głupiec zarządziłby przeprowadzenie przetargu jeszcze raz, chociażby, zeby nie nadszarpnąc swojego imienia. Nie wiem, jakie to powody miał Pan Sadowski, żeby niezastosować się do rozporządzeń, a jeżeli już takie były to muszą być naprawde mocne.

Maximus
28-06-2007, 17:07
Wiecie dlaczego wyszło tak z halą sportową. Zaznaczam że nie jestem przeciwnikiem tej inwestycji tylko tego w jaki sposób to było zrobione.
I tu cytat jednego z postów.
Cytat: pisał nadworny lizus
a wiecie jak wladze suskie skomentowaly brak tego zakladu w suszu? ze u nas ludzie nie maja odpowiedniego wyksztalcenia i umiejetnosci by pracowac w takim zakladzie, ze i tak pracownicy byliby z zewnatrz to po co tu taki zaklad,
takie podejcie - takie rezultaty

A forumowicze skomentują przetarg hali jako brak wykształcenia urzędasów.

paolo
28-06-2007, 18:23
Paolo i inni wieczni kontestatorzy, będą dopiero szczęśliwi, jak coś się nie uda.Powiadasz Paolo, że Burmistrz chciał zabłysnąć? Daj Boże więcej takich błysków!
Czekam, kiedy napiszesz, że hale postawił dla siebie.
Fajnie się Was czyta, he he

Wbrew temu co napisał Arizonadream nie jestem szczęśliwy, że coś się w końcu nie udało, wręcz przeciwnie jestem oburzony. To są publiczne pieniądze a ich złe wydawanie powinno mieć daleko idące konsekwencje.
Hali nie postawił dla siebie, ale i nie postawił za swoje. Naraził pan Sadowski budżet miasta na wielkie koszty.
A w swojej kampani szydził pan z tej sprawy. Chyba teraz nie jest nikomu do śmiechu.

region
28-06-2007, 18:35
a czy nie lepiej zamiast bić pianę , snuć błędne przypuszczenia, pisać bzdury- dowiedzieć się u źródła!?
to jest najlepsze, gratulacje dla autora

a takie 500 tysiecy to wystarczyloby pewnie na dni susza przez nastepne 5 lat, i to z jakimi atrakcjami

D4rky
28-06-2007, 18:56
Tak narzekacie.....czemu nie jesteście na miejscu burmistrza? nikt wam nie bronił startować w wyborach i teraz rządzić....ciekawe jak wam udawałoby się rządzenie, bo gadać łatwo sie gada...niedługo będą następne wybory, będziecie mieli pole do popisu....

kaszanka
28-06-2007, 19:04
To co niektórzy mówią jest naprawdę żałosne.
Owszem, chcę dokopać burmistrzowi, ale tym faktem to powinni mu wszyscy dokopać i narażenie gminy na taką kwotę powinno budzić u wszystkich mieszkańców conajmniej obawy o gmninę oraz praworządność burmistrza. A 500 tys zł to napewno nie jest "dziura w całym" (!!!) jak to nazwałeś.

Tak narzekacie.....czemu nie jesteście na miejscu burmistrza? nikt wam nie bronił startować w wyborach i teraz rządzić....ciekawe jak wam udawałoby się rządzenie, bo gadać łatwo sie gada...niedługo będą następne wybory, będziecie mieli pole do popisu....
Tego to nawet nie ma co komentować.
Chyba nie wszyscy rozumieją o czym jest mowa.

I proszę nie dziwcie się, jeżeli któryś z was napisze wniosek do urzędu, chociażby o chodnik na swojej ulicy, a dostaniecie odpowedź, że nie ma na to środków. Takie błędy, biedna gmina Susz moze pokutować nawet przez wiele lat.

region
28-06-2007, 19:44
Owszem, chcę dokopać burmistrzowi
to wszystko wyjaśnia i dlasza dyskusja z tobą w tym oraz innych tematach nie ma sensu-trzeba się zgodzić z twoim podpisem, niestety.
pozdrawiam

Qubut
28-06-2007, 21:48
500 tysięcy na ulicy nie leży... taka gmina jak susz powinna liczyć każdy grosz! przepuścić pieniądze jest łatwo i szybko, ale żeby je zarobić trzeba się sporo napocić i narobić.

lewiatan
29-06-2007, 12:25
Po pierwsze to z tego co mi wiadomo nikt nikogo nie opluwa tylko co najwyżej komentuje nieporadne, kłamliwe, szkodliwe etc. rządy J.S. w naszym mieście. Przykładem tych rządów jest wyrok o którym wszyscy tutaj piszemy. Na co te pieniądze mogłyby zostać wydane, każdy sam może sobie odpowiedzieć ale niech pamięta, że tych pieniędzy nie będzie.
Po drugie za dyletanctwo i ignorancję ze strony osób sprawujących jakąkolwiek funkcję publiczną, dana osoba może spodziewać się wyłącznie krytyki. Obojętnie czy jest to J.S. czy ktoś inny. Tyle w temacie Panie D4rky.

Hani
03-07-2007, 21:40
500 tysięcy na ulicy nie leży... taka gmina jak susz powinna liczyć każdy grosz! przepuścić pieniądze jest łatwo i szybko, ale żeby je zarobić trzeba się sporo napocić i narobić.
Utrata tych pieniędzy była jakoś kiedyś tłumaczona - kierowano się zdaje sie mniejszym złem. Niemniej jednak uważam, że wspomniana kwotę powinna zapłacić z własnej kieszeni osoba, która przyczyniła sie do podjęcia konkretnej decyzji. W Polsce często się słyszy o urzędnikach, którzy lekką ręka podejmują jakieś decyzję, za które płacą później wszyscy podatnicy.

Maximus
30-08-2007, 14:29
Niebawem otwarcie hali sportowej w Suszu. Czy wiadomo coś w temacie wyroku w sprawie o odszkodowanie dla firmy EKOBUD, przed Sądem Okręgowym w Elblągu. Czy budowa była sukcesem czy porażką? Kto zapłaci to odszkodowanie, jeżeli wyrok się uprawomocni? Co ma do powiedzenia Pan burmistrz Susza Jan Sadowski. Pytamy panie Burmistrzu.

Qubut
31-08-2007, 08:20
jak się wczoraj dowiedziałem, to zamiast jakiejś specjalnej maty (nie wiem jak to się fachowo nazywa), na ziemi będzie parkiet. i jak jakaś impreza sportowa będzie to tą mate będą musieli wypożyczać z olsztyna. można było pomyśleć wcześniej i się zaopatrzyć w taką mate i nie musielibyśmy być od kogoś zależni i wypożyczać maty, a mieli byśmy swoją.

KoRa
31-08-2007, 15:10
Qubut, taniej chyba jednak będzie ją wypożyczyć xD

Ks. Marek Radomski
11-10-2007, 08:46
i jak jakaś impreza sportowa będzie to tą mate będą musieli wypożyczać z olsztyna. można było pomyśleć wcześniej i się zaopatrzyć w taką mate i nie musielibyśmy być od kogoś zależni i wypożyczać maty, a mieli byśmy swoją.
Na 20 października przygotowujemy turniej halówki. Kiedy rozmawiałem z dyrektorem CSiR, to nic nie wspominał o żadnej macie.

Qubut
11-10-2007, 13:46
Na 20 października przygotowujemy turniej halówki. Kiedy rozmawiałem z dyrektorem CSiR, to nic nie wspominał o żadnej macie.o ile mi wiadomo to ma być turniej halówki ministrantów, a chodziło mi tu o imprezy większego kalibru.

Ks. Marek Radomski
11-10-2007, 16:14
o ile mi wiadomo to ma być turniej halówki ministrantów, a chodziło mi tu o imprezy większego kalibru.
Jasne, rozumiem. A co do maty: to normalne, że się jej używa, by nie niszczyć parkietu, zwłaszcza kiedy stawia się krzesła na jakieś "siedzone" imprezy, lub kiedy się przechodzi masowo po tymże parkiecie.

Ks. Marek Radomski
20-10-2007, 11:50
Turniej zakończony!
Porażająca moc zawodników z Babięt była wprost nie do przebicia.
Fotoreportaż z pewnością będzie na stronie Parafii Św. Rozalii i Św. Antoniego. Fotokronikarze obu parafii nieźle się nabiegali.

Ks. Marek Radomski
20-10-2007, 12:48
NO, to fakt. I dodatkowo: ta ich radość... Szczera, zasłużona i bardzo budująca. To było na prawdę piękne.
Gratulacje i brawa tak dla zwycięzców jak i dla pokonanych.

Kto z Was zna adres strony internetowej naszego suskiego CSiR ?

yojimbo
20-10-2007, 12:50
Tak jest. Brawa sie naleza :) Szkoda tylko naszych z Susza :( :cry:

KoRa
20-10-2007, 13:13
http://www.occur.pl/images/0245c46c/797013f8/b7ba052ea1.jpg

Ks. Marek Radomski
20-10-2007, 15:05
No proszę, i archiwum już mamy, byleby nie "X"

KoRa
20-10-2007, 19:17
na stronie parafii św. Antoniego są już zdjęcia z turnieju ;)

http://sanktuarium-susz.info/

Ks. Marek Radomski
21-10-2007, 09:09
1. Muszę zainstalować soft od telefonu na komputerze. A do tego potrzeba cudu.
2. Już próbowałem jakiś obrazek zarzucić na forum. Bezskutecznie, jak się okazało...
3. Myślę o kolejnym turnieju. Może gdzieś na grudzień... Tym razem większa szarża, dłuższy czas, więcej emocji (hi, hi, hi)

CaldO
21-10-2007, 09:26
i poinformujcie wcześniej to będzie dodatkowy fotograf :P

Ks. Marek Radomski
21-10-2007, 12:08
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b1e0b81b33db946d.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2603bba416489bc3.html
Tylko takie coś mam.

Ks. Marek Radomski
22-10-2007, 20:15
http://images32.fotosik.pl/13/2ba0cbb5ef3e24f8med.jpg
Bramka uchwycona kadrem aparatu.
http://images33.fotosik.pl/13/59f3494189b7a6a0med.jpg
KoRa w akcji
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6a3a3a2f4bc92809.html
Rodzinna radość

KoRa
22-10-2007, 20:35
nie no wogóle no komment, dzieki wielkie :kwasny:

Cinderella
23-10-2007, 10:38
zdjęcia z turnieju można obejrzeć na stronie
http://parafiarozalia.republika.pl/ogloszenia/2007/turniej/turniej.html

El Colonel
30-10-2007, 17:46
Cennik - wynajem pomieszczeń w CSiR:

http://img134.imageshack.us/img134/7585/cennikmz9.jpg (http://imageshack.us)

Co sądzicie o tych cenach??

Ks. Marek Radomski
30-10-2007, 18:02
Wg mnie całkiem przyzwoite ceny. Kwestia dogadania się w grupe 15-20 osób i nawet 2 razy w tygodniu mozna poszaleć.

lewiatan
30-10-2007, 18:26
Wg. mnie wręcz przeciwnie. Uważam, iż ceny są wysokie, przynajmniej te za wynajem boiska głównego hali. Najtaniej wychodzi za aerobik, siłownia jest droga w porównaniu z tym co płacono za poprzednią siłownię w TKKF. Ceny powinny być mniejsze, ale nie ja zarządzam tym biznesem.

Qubut
30-10-2007, 18:32
lewiatan, porównaj warunki starej siłowni, a nowej. jednak warunki i koszty utrzymania robią swoje.

KoRa
30-10-2007, 18:41
ale jeśli ceny byłyby niższe pwenie byłoby więcej chętnych do korzystania z obiektu, więc koszty utrzymania jakoś by się wyrównały, z tą tylko różnicą że wtedy "hala" byłaby w zasięgu większej liczby osób ;]

lewiatan
30-10-2007, 18:53
Qubut zgadzam się o dużo lepiej to wygląda, tyle, ze wówczas opłata była symboliczna a trening "do bólu". Tutaj już tak dobrze nie ma.
poza tym tak jak pisze KoRa jest wybór w kształtowaniu cennika. Nastawić się na dużą ilość osób i taniej (czyli dla wszystkich jak w ulotce o hali), czy elitarnie dla tych, których będzie stać. Na razie wygrywa drugie rozwiązanie.

Ks. Marek Radomski
30-10-2007, 19:06
Patrzę na to co piszecie, i mam na prawde dość. Ludzie, weźcie wy wyluzujcie, co? Jaki to problem zorganizować się fajna paczką i zrzute zrobić po 2, 3 złote i nie ma problem. CSiR w tym momencie staje się probierzem egoizmu Suszan.

lewiatan
30-10-2007, 19:21
No niech ksiądz nie przesadza. Jeśli ktoś chce pograć w nogę na całej hali to za godzinę 100. To nie jest mało. Przecież nie pójdzie grać 30 osób, żeby po 3 PLNy płacić bo nikt nie pogra sobie. Najwyżej 15 osób (grać po 5 i jedna drużyna czeka, na zmiany) czyli po 6 złociszy. 2 razy w tygodniu 12 czyli 50 na miesiąc. To jest już koszt całkiem spory.

Qubut
30-10-2007, 19:25
wydaje mi się, ze te 2 złote dużej różnicy nie zrobi. kto będzie chciał korzystać z hali to będzie tam chodził, a kto nie będzie chciał korzystać to najzwyczajniej się tam nie pokaże.

podróżnik21
30-10-2007, 19:26
boisko jest za freeee ciepłe kurtki i meczyk elegancki a potem ognisko kiełbaski i piwko

paolo
31-10-2007, 19:20
O dyrektorze CSiR:
http://www.pingpong.com.pl/newsy,11774330263079,zle.sie.dzieje.w.ilawie.html

i tu:
http://www.nki.pl/news.php?id=1796&show=czytaj

Keeper
19-11-2007, 09:20
Przejzalem dzis caly topik od poczatku i mam pytanie.
Na poczatku, dwa lata temu wiele osob pisalo o tym, ze hala nie bedzie tak naprawde wykorzystywana. Jak to wyglada teraz?
Czy ma ktos dostep do jakiegos grafiku zajeosci ? Jest wykorzystywana w 10, 40, 95 % ?

kaszanka
19-11-2007, 13:06
A ja również mam pytanie. Hala miała mieć taką powierzchnię, by dało ją się podzielić na 3 pełno metrażowe boiska (chyba do siatkówki). I moje pytanie, czy tak faktycznie jest i czy można wynająć właśnie taką jedną część hali?

oli betsu
19-11-2007, 16:19
powierzchnia jest taka, ze umozliwia stworzenie 3 pelnowymiarowych boisk do siatkowki (przedzielone kotara i nie koliduje to z zajeciami na pozostalej czesci) i mozna wynajmowac taka czesc, nie wiem tylko jak wyglada oplata w takim przypadku, czy jest to 1/3 ceny, czy istnieje jakis przelicznik.

maq
19-11-2007, 16:38
(...)
Na poczatku, dwa lata temu wiele osob pisalo o tym, ze hala nie bedzie tak naprawde wykorzystywana. Jak to wyglada teraz?
Czy ma ktos dostep do jakiegos grafiku zajeosci ? (...)
moze nie procentowy, ale dostep ma kazdy - wystarczy wejsc na www.susz.pl - non stop cos sie dzieje na hali :spoko:

CaldO
19-11-2007, 19:25
Doszły mnie słuchy, że niektóre z pomieszczeń w naszej hali zostały zalane wodą :/

Kostucha
20-11-2007, 08:08
Hmm...ciekawostka: wczoraj były akieś "prace" wykonywane w CSiR. Chyba chodziło o ogrzewanie...czy będą jeszcze jakieś modernizacje tego pomieszczenia?

CaldO
20-11-2007, 13:50
No podobno coś się wylało